Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Licznik Odwiedzin

Odsłon : 1140434
Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek
 

Biblioteka
Zaproszenie Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
poniedziałek, 15 lutego 2016 12:16

Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem 17.02.2016 r. (środa) o godz. 12.30  w SIK Kasztelania.

Z. Masternak (ur. 1978) - prozaik, autor scenariuszy filmowych, piłkarz. Pochodzi z Piórkowa 
( woj. świętokrzyskie). Debiutował prozą w 2000 r. na łamach "Twórczości".

W 2003 r. Masternak zagrał siebie w filmie "Wiązanka". Gra w piłkę błotną. W 2011-2013 zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, był trzykrotnie Królem Strzelców Mistrzostw Polski.

 

 

 

 
WYBIERAM BIBLIOTEKĘ Drukuj Email
Wpisany przez GBP KIJE   
środa, 30 września 2015 09:46
b_500_500_16777215_0___images_stories_biblioteka_wybieram_biblioteke_2.jpg
Pod takim hasłem obchodzony był ,,Tydzień Bibliotek 2015??, organizowany przez Stowarzyszenie  Bibliotekarzy  Polskich, które  również  ogłosiło  konkurs na najciekawsze  wydarzenie  organizowane  w ramach  programu  Tygodnia  Bibliotek.
Celem konkursu było min. promocja czytelnictwa i zainteresowanie książką, oraz  nowymi mediami komunikacji społecznej w szerokich kręgach. Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach, przystąpiła do konkursu. Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że biblioteka znalazła się w gronie laureatów. Uroczyste wręczenie dyplomów wraz z pakietem książek odbyło się  w Centralnej  Bibliotece  Wojskowej,  podczas  X  Forum  Młodych  Bibliotekarzy.
Więcej…
 
XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ?Cała Polska czyta w bibliotekach? W Kijach też czytamy Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
środa, 17 czerwca 2015 07:11

 

Tydzien czytania_2

 

Celem udziału w akcji czytania jest podkreślenie roli czytania dzieciom, jak również zainteresowanie książką szerszego grona czytelników jako przyjemnym i wartościowym sposobem spędzania czasu wolnego.

Tegoroczny Tydzień Czytania rozpoczął się ?Nocą bibliotek? w Filii Bibliotecznej w Stawianach. O godz. 1900 wspólnie odczytano ?Lokomotywę? Juliana Tuwima. Dzieci zaproszono do głośnego czytania ?łamańców językowych? i rymowanek, malowania bajkowych bohaterów  oraz udziału w zabawach literackich.

 

Więcej…
 
Tydzień Bibliotek w Kijach Drukuj Email
Wpisany przez Wrzoskiewicz Monika   
środa, 27 maja 2015 09:43

W ramach Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Kijach zorganizowały warsztaty językowe z Małgorzatą Iwanowicz ? autorką kilkudziesięciu książek z zakresu ortografii, praktycznej stylistyki, słownictwa i frazeologii. Jest niestrudzonym popularyzatorem pięknej kultury języka polskiego.

Zajęcia odbyły się w SIK Kasztelania 11 maja 2015. Wzięły w nich udział wszystkie klasy I-III Szkół Podstawowych z terenu gminy. Uczniowie z Gartatowic, Kij, Włoszczowic sprawdzali i trenowali swe umiejętności posługiwania się ojczystym językiem.

Mamy nadzieję, że wiedząc, jak ważną rolę spełnia używanie poprawnej polszczyzny w przekazywaniu innym swych myśli, będą jeszcze chętniej odwiedzać bibliotekę ? zarówno szkolną, jak i publiczną ? gdzie czeka na nich mnóstwo kolorowych książek sprzyjających rozwojowi słownictwa.

 
Listopadowe spotkania z autorem i książką Drukuj Email
Wpisany przez Maria Olesiak   
czwartek, 27 listopada 2014 09:59

Listopadowe spotkania z autorem i ksiazka_1

 

W ramach wyżej wymienionego cyklu spotkań w bibliotece gościliśmy przyrodnika, autora wielu książek o tematyce przyrodniczej, Sebastiana Sobowca z Sandomierza. Autor szybko nawiązał dobry kontakt z młodzieżą gimnazjalną dzięki wyjątkowo interesującym opowieściom o świecie przyrody (szczególnie ptaków). Przekazywane przez niego ciekawostki urozmaicone były prezentacją multimedialną. Uczestnicy spotkania mogli nabyć pocztówkę z wykonanymi przez S. Sobowca fotografiami ptaków bądź gadów. Autor mówił również o tematyce tworzenia książki, dawał wskazówki jak należy wybierać interesujące pozycje w gąszczu wszelkich wydawnictw.

 

Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej. Drukuj Email
Wpisany przez bajt   
środa, 12 listopada 2014 10:06

b_150_500_16777215_0___images_stories_biblioteka_wizyta_przedszkolakow_dscn5581.jpgPrzedszkolaki z "Ekologicznego przedszkola w Gartatowicach" 6 listopada odwiedziły bibliotekę szkolną. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Pani bibliotekarka ? Anna Wyrwa - zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem, przeczytała dzieciom ciekawą książeczkę oraz podarowała każdemu zakład do książki. Maluszki wróciły do przedszkola bardzo zadowolone z wypożyczonymi książkami, które będą czytane w przedszkolu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack