Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Licznik Odwiedzin

Odsłon : 1140452
Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek
 

OSP
Zebranie sprawozdawcze za 2013 rok w OSP Kije Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 15:38

alt

W dniu 21 marca 2014 roku w remizie OSP Kije odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2013 rok. Wśród przybyłych gości byli m.in. Pan Mirosław Pawlak- Poseł na Sejm RP, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie- bryg. Władysław Węgrzynowicz, Wójt Gminy Kije- Krzysztof Słonina, Radna Gminy- Helena Ziółkowska.
Spotkanie prowadził Prezes Mirosław Gawior. Przedstawiono sprawozdania finansowe i z działalności za rok 2013 oraz plany na 2014 rok. Zaprezentowano również prezentację multimedialną ukazującą działalność strażaków z Kij, zarówna działania bojowe, jak również szkolenia i pogadanki dla młodzieży.

Niestety strażacy z Kij nie mieli wiele czasu na świętowanie - podczas trwania zebrania zostali zadysponowani do pożaru nieużytków w miejscowości Hajdaszek.

 

 

 
Kolejne ciekawe spotkanie w KASZTELANII Drukuj Email
poniedziałek, 24 marca 2014 00:00

Spotkanie ze strazakami w Kasztelanii_54

20 marca 2014 roku w Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dzieci z ZPO w Kijach ze strażakami z tutejszej jednostki. Głównym tematem spotkania było ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się podczas różnego rodzaju zagrożeń /wypadek drogowy, pożar/. Każdy otrzymał odblaskową kamizelkę, opaskę na rękę oraz breloczek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy z OSP Kije. Każdy mógł wejść do wozu bojowego, przymierzyć mundur i hełm strażacki.

Działania edukacyjne prowadzone przez strażaków z Kij, są ważnym elementem ich działalności i z pewnością  przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w Gminie Kije.

 

 
Spotkanie wigilijne w OSP Kije Drukuj Email
wtorek, 07 stycznia 2014 12:22

Wigilia w OSPKije_4

Niezwykle sympatycznym akcentem wprowadzającym świąteczny nastrój była gminna wigilia, zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kijach. Potrawy przygotowały członkinie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Kobiet Wsi Włoszczowice. Panie zadbały zarówno o to, by na stole pojawiły się tradycyjne potrawy, jak i o nastrój towarzyszący świętom. Spotkanie uświetnili swą obecnością: Wójt Gminy Kije ? Krzysztof Słonina, Przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kije ? Ryszard Chrobot, ks. Grzegorz Nowakowski ? Wikariusz Parafii Kije, Ojciec Proboszcz Leszek Stańczewski z Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, doktor z Ośrodka Zdrowia w Kijach - Wiesław Sioja, Strażacy, Bibliotekarze. W otoczeniu stroików, choinki, mogliśmy wysłuchać i jednocześnie śpiewać piękne, polskie kolędy i pastorałki. Wspólne kolędowanie wytworzyło poczucie więzi i nastrój życzliwości ? tak potrzebne w tym świątecznym czasie.

 

 

 
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze- Działoszyce 2013 Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2013 06:43

 Zawody pozarnicze-Dzialoszyce 2013_1

Przy dużym zainteresowaniu widzów na nowoczesnym stadionie sportowo ? rekreacyjnym w Działoszycach odbył się w niedzielę finał powiatowych zawodów sportowo ? pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Rywalizowali zwycięzcy gminnych eliminacji w kategoriach seniorów, drużyn kobiecych oraz drużyn młodzieżowych: dziewcząt i chłopców.

 

Więcej…
 
Zawody sportowo-pożarnicze- Umianowice 2013 Drukuj Email
piątek, 12 lipca 2013 09:56

Zawody sportowo-pozarnicze- Umianowice 2013_51

Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w dniu 7 maja 2013 r. na boisku obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Umianowicach. Dziewięć Drużyn OSP rywalizowało w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. O zwycięstwie zadecydował łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack