Gminny portal informacyjny

Gminny portal informacyjny

Nagrody Gminy Kije
Oficjalny kanał Gminy Kije
Oferta inwestycyjna
Gmina Kije w mediach

Zapraszamy do galerii

Licznik Odwiedzin

Odsłon : 1140453
Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018 Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek
 

GOPS
OGŁOSZENIE Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
piątek, 19 lutego 2016 12:16

 

W związku z obchodami ?Dnia Ofiar Przestępstw i Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw? prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Pińczowie będą udzielać informacji o uprawnieniach pokrzywdzonym w siedzibie tutejszej Prokuratury przy ulicy 1 Maja 10 w dniach 22-27 lutego 2016 roku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Informacja telefoniczna pod nr tel. (41) 358 21 60

 
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 - 2020 Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 15 października 2015 14:26

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 ? 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca lutego 2016 roku w Gminie Kije osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej ? oświadczenia podpisanego w organizacji.

 
Nowy okres składania wniosków na świadczenia rodzinne 2015/2016 Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 03 września 2015 10:35

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijach informuje, że wnioski o zasiłek rodzinny na nowy okres zasiłkowy 2015/2016 będą przyjmowane od dnia  15 września 2015 roku.

Więcej…
 
Program aktywizacji społeczno - zawodowej bezrobotnych w Gminie Kije Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
czwartek, 09 lipca 2015 08:42

GOPS- szkolenie 2015_8

 

W dniu 8 lipca b.r. zakończyła się ósma edycja szkoleń zawodowych realizowanych w ramach EFS pod nazwą: Program aktywizacji społeczno - zawodowej bezrobotnych w Gminie Kije". 6 Beneficjentów Ostatecznych uzyskało zaświadczenie o ukończeniu kursu ? Kucharz małej gastronomii z obsługą imprez okolicznościowych". W ramach projektu ukończyli również szkolenie z zakresu ?Trening kompetencji i umiejętności społecznych", potwierdzone uzyskanym zaświadczeniem. Odbyli również indywidualne spotkania z doradcą zawodowym oraz  szkolenie z Animatorem pracy. Uczestnicy projektu zdobyli kompetencje i umiejętności społeczne niezbędne na rynku pracy, zdobyli wiedzę teoretyczną, nabyli umiejętności praktyczne, które pozwolą na aktywizację niezbędną w poszukiwaniu pracy.

 

 
GOPS W KIJACH AKTYWIZUJE BEZROBOTNYCH Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof   
piątek, 29 maja 2015 09:50

Aktywizacja bezrobotnych w gminie Kije_8

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijach rozpoczął realizację szóstej edycji szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Kije pod nazwą: ?Program aktywizacji społeczno ? zawodowej bezrobotnych w Gminie Kije? w ramach Programu Operacyjnego ?Kapitał Ludzki?, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działania 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt, na który GOPS w Kijach pozyskał dofinansowanie, adresowany jest do osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo z terenu Gminy Kije, w wieku 15 ? 64 lat, korzystających z pomocy finansowej tutejszego Ośrodka. W ramach przedsięwzięcia kontraktami socjalnymi objętych zostało 6 osób chętnych do współpracy oraz gotowych do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów WiejskichKapitał LudzkiWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack